Neohodnoceno

EVION 100Ah - Lithiová baterie (LI-ION)

Lithiové baterie EVION jsou oproti klasickým trakčním bateriím mnohem výkonnější při zachování mnohem nižší váhy a to díky použití jiných materiálu a procesů na jejich výrobu. 

Na dotaz
Kód: 2114
Značka: EVION
15 900 Kč

Lithiové baterie EVION jsou oproti klasickým trakčním bateriím mnohem výkonnější při zachování mnohem nižší váhy (100Ah má 6,5kg oproti klasickým olověným baterií kde 100Ah má cca 25-30kg) a to díky použití jiných materiálu a procesů na jejich výrobu. 

Lithiové baterie mají velkou výhodu oproti klasickým v tom, že neztrácejí kapacitu ani po delší době používaní. Klasické baterie opakovaným nabíjením a vybíjením ztrácejí kapacitu.

Lithiové baterie při svém chodu dávají stále stejné napětí a tudíž elektromotor neztrácí tah, jako tomu je u klasickým baterií.  Vzhledem k tomu, že motor jede stále na stejný výkon nemusíte postupným vybíjením baterie zvyšovat rychlost motoru, aby jste docílili stejné rychlosti.

Lithiové baterie jsou taktéž stavěné na mnohem vyšší počet nabíjecích cyklů (více než 1000 cyklů) - klasické baterie cca 100-150 cyklů.

Tyto výrobky jsou navrženy pro použití v kombinaci s 12V elektromotory (které mají vstupní napětí 12,6V), dále na nabíjení různých elektrických zařízení jako jsou mobily, tablety, notebooky atd.

Baterie EVION doporučujeme nabíjet POUZE nabíječkou EVION k tomu vhodnou. Každá baterie se nabíjí příslušnou nabíječkou pro ni vhodnou.

Pro bezpečné nabíjení doporučujeme k baterii a nabíječce zakoupit také propojovací kabel (Anderson) s pojistkou proti přepětí.

Baterie DOPORUČUJEME zabezpečit proti dešti umístěním do bateriového boxu. Baterie mají krytí IP55 a na poškození vodou se nevztahuje záruka!

Elektromotor připojujte pomocí kabelových koncovek s kabely ANDERSON. Nedoporučuje se připojení tzv. krokosvorkama. Může dojít k poškození motoru i baterie.

Naše baterie EVION neobsahují žádné vývody (USB, 12V ani voltmetr). Zamezili jsme tím případnou možnost poruchy. Vývody jsou umístěny na bateriovém boxu, který je určený pro použití s bateriemi EVION. 

Před použitím baterií si pečlivě přečtěte přiložený manuál a dodržujte pokyny v něm uvedené. Při nesprávném použití a poškození baterie to může mít vliv na garanci.

Záruka je 2 roky.

Technické parametry:

Jmenovitá kapacita

100Ah

Jmenovité napětí

11.1V

Metoda nabíjení

CC/CV

Nabíjecí napětí

12.6V

Vypínací napětí

9.0V

Standardní nabíjecí proud

25A

Nepřetržitý proud vybití

100A

Pulzní proud vybití

200A

Hmotnost (cca)

6,5kg

Rozměry (D׊×V)

279*175*188mm

Rozsah nabíjecí teploty

0~45°C

Rozsah vybíjecí teploty

-20~60°C

Rozsah skladovací teploty

 -20~45°C

CE schválení

ano

Záruka

2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: